84
redigeringar
JonasW (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Paula (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
||
(4 mellanliggande sidversioner av 2 användare visas inte) | |||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: | {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 35%; margin: 1em;" | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="background-color: # | | colspan="2" style="background-color: #FFFF99; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Scoutkår namn''' | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Basfakta | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Basfakta | ||
|- | |- | ||
| Grundad: || [[ | | Grundad: || [[år]] | ||
|- | |- | ||
| Medlemsantal: || | | Medlemsantal: || numret | ||
|- | |- | ||
| Förkortning: || | | Förkortning: || namn | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Område | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Område | ||
|- | |- | ||
| Verksamhetsområde: || | | Verksamhetsområde: || område | ||
|- | |- | ||
| Språk: || | | Språk: || språk | ||
|- | |- | ||
| [[Scoutdistrikt]]: || [[Finlands | | [[Scoutdistrikt]]: || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
| [[Region]]: || [[Helsingfors och Östra Nylands scouter]] | | [[Region]]: || [[Helsingfors och Östra Nylands scouter]] | ||
Rad 23: | Rad 23: | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Verksamhetsställen | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Verksamhetsställen | ||
|- | |- | ||
| [[Lokal]]: || | | [[Lokal]]: || address | ||
|- | |- | ||
| [[Skolningsbåt]]: || | | [[Skolningsbåt]]: || båt | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Så identifierar du oss | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Så identifierar du oss | ||
|- | |- | ||
| valign="top" | [[Halsduk]]: || | | valign="top" | [[Halsduk]]: || färg | ||
|- | |||
| [[Scoutskjorta]]: || fårg | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Halsduksmärke]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | WWW | |||
|- | |||
| colspan="2" | http://www.adress | |||
|} | |||
redigeringar