84
redigeringar
JonasW (diskussion | bidrag) (Tar bort sidans innehåll) |
Paula (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 35%; margin: 1em;" | |||
|- | |||
| colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Scoutkår namn''' | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Basfakta | |||
|- | |||
| Grundad: || [[år]] | |||
|- | |||
| Medlemsantal: || numret | |||
|- | |||
| Förkortning: || namn | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Område | |||
|- | |||
| Verksamhetsområde: || område | |||
|- | |||
| Språk: || språk | |||
|- | |||
| [[Scoutdistrikt]]: || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
| [[Region]]: || [[Helsingfors och Östra Nylands scouter]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Verksamhetsställen | |||
|- | |||
| [[Lokal]]: || address | |||
|- | |||
| [[Skolningsbåt]]: || båt | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Så identifierar du oss | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Halsduk]]: || färg | |||
|- | |||
| [[Scoutskjorta]]: || fårg | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Halsduksmärke]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | WWW | |||
|- | |||
| colspan="2" | http://www.adress | |||
|} |
redigeringar