Billeberga Scoutkår: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
(Ny sida: BILLEBERGA SCOUTKÅR ÄR EN IDEELL FÖRENING SOM HAR FUNNITS I BILLEBERGA SEDAN 1948. VI HAR AKTIVITETER FÖR BARN OCH UNGDOMAR FRÅN 6 ÅR OCH UPPÅT.) |
Bot egel (diskussion | bidrag) m (Bot: Kosmetiska ändringar) |
||
(5 mellanliggande sidversioner av 2 användare visas inte) | |||
Rad 1: | Rad 1: | ||
BILLEBERGA SCOUTKÅR ÄR EN IDEELL FÖRENING SOM HAR FUNNITS I BILLEBERGA SEDAN 1948. | {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 35%; margin: 1em;" | ||
|- | |||
| colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Billeberga Scoutkår''' | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Basfakta | |||
|- | |||
| Grundad: || [[1948]] | |||
|- | |||
| Medlemsantal: || | |||
|- | |||
| Förkortning: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Område | |||
|- | |||
| Verksamhetsområde: || | |||
|- | |||
| Språk: || svenska | |||
|- | |||
| [[Scoutdistrikt]]: || [[Kulla Scoutdistrikt]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Verksamhetsställen | |||
|- | |||
| [[Lokal]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Så identifierar du oss | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Halsduk]]: || | |||
|- | |||
| [[Scoutskjorta]]: || | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Halsduksmärke]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | WWW | |||
|- | |||
| colspan="2" | http://www.billeberga.scoutkar.se | |||
|} | |||
BILLEBERGA SCOUTKÅR | |||
:... ÄR EN IDEELL FÖRENING SOM HAR FUNNITS I BILLEBERGA SEDAN 1948. | |||
:... HAR AKTIVITETER FÖR BARN OCH UNGDOMAR FRÅN 6 ÅR OCH UPPÅT. | |||
:... är medlemmar i svenska_scoutförbundet. | |||
:... är en del av kulla scoutdistrikt. | |||
{{Mall:Kårer i Kulla Scoutdistrikt}} |
Nuvarande version från 1 februari 2024 kl. 22.20
Billeberga Scoutkår | |
Basfakta | |
Grundad: | 1948 |
Medlemsantal: | |
Förkortning: | |
Område | |
Verksamhetsområde: | |
Språk: | svenska |
Scoutdistrikt: | Kulla Scoutdistrikt |
Verksamhetsställen | |
Lokal: | |
Så identifierar du oss | |
Halsduk: | |
Scoutskjorta: | |
Halsduksmärke: | |
WWW | |
http://www.billeberga.scoutkar.se |
BILLEBERGA SCOUTKÅR
- ... ÄR EN IDEELL FÖRENING SOM HAR FUNNITS I BILLEBERGA SEDAN 1948.
- ... HAR AKTIVITETER FÖR BARN OCH UNGDOMAR FRÅN 6 ÅR OCH UPPÅT.
- ... är medlemmar i svenska_scoutförbundet.
- ... är en del av kulla scoutdistrikt.