9
redigeringar
Bobbis (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Bobbis (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 8: | Rad 8: | ||
|- | |- | ||
| Medlemsantal: || | | Medlemsantal: || | ||
|- | |||
| Förkortning: || KA | |||
|- | |||
| Smeknamn: || Koffan | |||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Område | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Område | ||
Rad 18: | Rad 22: | ||
|- | |- | ||
| [[Region]]: || [[Ålands och Sydvästra Finlands Scouter]] | | [[Region]]: || [[Ålands och Sydvästra Finlands Scouter]] | ||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Verksamhetsställen | |||
|- | |||
| [[Lokal]]: || Kårlokal i Åbo, Holken i Pemar (utfärdsstuga) | |||
|- | |||
| [[Skolningsbåt]]: || S/Y Tuuli | |||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Så identifierar du oss | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Så identifierar du oss | ||
|- | |- | ||
| valign="top" | [[Halsduk]]: || Gul | | valign="top" | [[Halsduk]]: || Gul med svarta kanter | ||
|- | |- | ||
| [[Scoutskjorta]]: || Brun | | [[Scoutskjorta]]: || Brun |
redigeringar