S/Y Alida-Gullmaj: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
JonasW (diskussion | bidrag) (Ny sida: {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 18%; margin: 1em;" |- | colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%;...) |
JonasW (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 24: | Rad 24: | ||
|- | |- | ||
| valign="top" | Sovplatser: || 4-5 | | valign="top" | Sovplatser: || 4-5 | ||
|- | |||
| valign="top" | Segelnummer: || L-5887 | |||
|} | |} | ||
Versionen från 19 maj 2008 kl. 20.22
S/Y Alida-Gullmaj | |
Basfakta | |
Ägare: | Östersundom Scouter |
Skrov: | NaviCity 20 |
Byggd: | Essex, UK |
Sjösatt: | 1971 |
Längd: | 20' |
Bredd: | lagom |
Djup: | 0,9m |
Deplacement: | 830 kg |
Motor: | 6,5hk Suzuki utombordare |
Sovplatser: | 4-5 |
Segelnummer: | L-5887 |
S/Y Alida-Gullmaj är Östersundom Scouters skolningbåt