Mall:Scoutkår: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
JonasW (diskussion | bidrag) (Ny sida: {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 30%; margin: 1em;" |- | colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%;...) |
Paula (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
||
(5 mellanliggande sidversioner av 2 användare visas inte) | |||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: | {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 35%; margin: 1em;" | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="background-color: # | | colspan="2" style="background-color: #FFFF99; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Scoutkår namn''' | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Basfakta | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Basfakta | ||
|- | |- | ||
| Grundad: || [[ | | Grundad: || [[år]] | ||
|- | |- | ||
| Medlemsantal: || | | Medlemsantal: || numret | ||
|- | |- | ||
| Förkortning: || | | Förkortning: || namn | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Område | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Område | ||
|- | |- | ||
| Verksamhetsområde: || | | Verksamhetsområde: || område | ||
|- | |- | ||
| Språk: || | | Språk: || språk | ||
|- | |- | ||
| [[Scoutdistrikt]]: || [[Finlands | | [[Scoutdistrikt]]: || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
| [[Region]]: || [[Helsingfors och Östra Nylands scouter]] | | [[Region]]: || [[Helsingfors och Östra Nylands scouter]] | ||
Rad 23: | Rad 23: | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Verksamhetsställen | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Verksamhetsställen | ||
|- | |- | ||
| [[Lokal]]: || | | [[Lokal]]: || address | ||
|- | |- | ||
| [[Skolningsbåt]]: || | | [[Skolningsbåt]]: || båt | ||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Så identifierar du oss | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Så identifierar du oss | ||
|- | |- | ||
| valign="top" | [[Halsduk]]: || | | valign="top" | [[Halsduk]]: || färg | ||
|- | |||
| [[Scoutskjorta]]: || fårg | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Halsduksmärke]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | WWW | |||
|- | |||
| colspan="2" | http://www.adress | |||
|} | |||
Nuvarande version från 7 maj 2008 kl. 17.45
Scoutkår namn | |
Basfakta | |
Grundad: | år |
Medlemsantal: | numret |
Förkortning: | namn |
Område | |
Verksamhetsområde: | område |
Språk: | språk |
Scoutdistrikt: | Finlands Svenska Scouter |
Region: | Helsingfors och Östra Nylands scouter |
Verksamhetsställen | |
Lokal: | address |
Skolningsbåt: | båt |
Så identifierar du oss | |
Halsduk: | färg |
Scoutskjorta: | fårg |
Halsduksmärke: | |
WWW | |
http://www.adress |