Mall:Scoutkår: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
JonasW (diskussion | bidrag) (Tar bort sidans innehåll) |
Paula (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 35%; margin: 1em;" | |||
|- | |||
| colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Scoutkår namn''' | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Basfakta | |||
|- | |||
| Grundad: || [[år]] | |||
|- | |||
| Medlemsantal: || numret | |||
|- | |||
| Förkortning: || namn | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Område | |||
|- | |||
| Verksamhetsområde: || område | |||
|- | |||
| Språk: || språk | |||
|- | |||
| [[Scoutdistrikt]]: || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
| [[Region]]: || [[Helsingfors och Östra Nylands scouter]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Verksamhetsställen | |||
|- | |||
| [[Lokal]]: || address | |||
|- | |||
| [[Skolningsbåt]]: || båt | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Så identifierar du oss | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Halsduk]]: || färg | |||
|- | |||
| [[Scoutskjorta]]: || fårg | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Halsduksmärke]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | WWW | |||
|- | |||
| colspan="2" | http://www.adress | |||
|} |
Versionen från 7 maj 2008 kl. 17.44
Scoutkår namn | |
Basfakta | |
Grundad: | år |
Medlemsantal: | numret |
Förkortning: | namn |
Område | |
Verksamhetsområde: | område |
Språk: | språk |
Scoutdistrikt: | Finlands Svenska Scouter |
Region: | Helsingfors och Östra Nylands scouter |
Verksamhetsställen | |
Lokal: | address |
Skolningsbåt: | båt |
Så identifierar du oss | |
Halsduk: | färg |
Scoutskjorta: | fårg |
Halsduksmärke: | |
WWW | |
http://www.adress |