84
redigeringar
Paula (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
|||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 35%; margin: 1em;" | |||
|- | |||
| colspan="2" style="background-color: #FFFF99; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Flickscoutkåren Korsfararflickorna''' | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Basfakta | |||
|- | |||
| Grundad: || [[13. December]] [[1930]] | |||
|- | |||
| Medlemsantal: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Område | |||
|- | |||
| Verksamhetsområde: || Östra Helsingfors, Botby och Nordsjö | |||
|- | |||
| Språk: || svenska | |||
|- | |||
| [[Scoutdistrikt]]: || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
| [[Region]]: || [[Helsingfors och Östra Nylands scouter]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Så identifierar du oss | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Halsduk]]: || | |||
|- | |||
| [[Scoutskjorta]]: || | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Halsduksmärke]]: || | |||
|} | |||
== Info == | == Info == | ||
redigeringar