119
redigeringar
Aake (diskussion | bidrag) (mall, lay-out) |
Aake (diskussion | bidrag) m (mall: kår) |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 35%; margin: 1em;" | |||
|- | |||
| colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Billeberga Scoutkår''' | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Basfakta | |||
|- | |||
| Grundad: || [[1948]] | |||
|- | |||
| Medlemsantal: || | |||
|- | |||
| Förkortning: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Område | |||
|- | |||
| Verksamhetsområde: || | |||
|- | |||
| Språk: || svenska | |||
|- | |||
| [[Scoutdistrikt]]: || [[Kulla Scoutdistrikt]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Verksamhetsställen | |||
|- | |||
| [[Lokal]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Så identifierar du oss | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Halsduk]]: || | |||
|- | |||
| [[Scoutskjorta]]: || | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Halsduksmärke]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | WWW | |||
|- | |||
| colspan="2" | http://www.billeberga.scoutkar.se | |||
|} | |||
BILLEBERGA SCOUTKÅR | BILLEBERGA SCOUTKÅR | ||
:... ÄR EN IDEELL FÖRENING SOM HAR FUNNITS I BILLEBERGA SEDAN 1948. | :... ÄR EN IDEELL FÖRENING SOM HAR FUNNITS I BILLEBERGA SEDAN 1948. | ||
Rad 5: | Rad 42: | ||
:... är en del av kulla scoutdistrikt. | :... är en del av kulla scoutdistrikt. | ||
{{Mall:Kårer i Kulla Scoutdistrikt}} | {{Mall:Kårer i Kulla Scoutdistrikt}} |
redigeringar